Milani betohet se nuk po kërkon zëvëndesues per Gatuzon

Drejtori sportiv i klubit “rosoner”, Masimiliano Mirabeli, shpreson se Gatuzo do të qëndrojë trajner i Milanit për një kohë të gjatë, madje edhe 10 vite! Sikurse dihet, legjenda e Milanit zëvendësoi në stolin e drejtimit të këtij ekipi Vinçenco Montelën, dhjetorin e kaluar, ndërsa media italiane vinte në dukje se Gatuzo ishte vetëm një zgjidhje

Vazhdoni leximin →

Mund të besohet mrekullia e Milanit në San Paolo me Napolin

Drejtori sportiv i Mialnit, Masimiliano Mirabeli është intervistuar nga “Sky Sport” para ndeshjes së sotme kundër Napolit. Ai ka shpalosur objektivat e kuqezinjve në këtë takim tepër deliakt. “Napoli është një shkëlqyer dhe këtë e dimë të gjithë. Por Milanin e shoh mjaft mirë dhe kam besim të plotë të djemtë tanë. Nëse duam të

Vazhdoni leximin →

Milani përgënjeshtron se po zhvillon bisedime me Konten

Drejtori i Milanit, Masimiliano Mirabeli, i përgënjeshtroi si të pasakta spekulimet se ai kishte kontaktuar trajnerin e Celsit, Antonio Konte, që ky i fundit të zërë vendin e Vinçenco Montelës si trajner i ekipit milanez. “Montela gëzon besimin tonë. Ne po punojmë. Ne po punojmë, çdo ditë, për realizimin e projektit tonë të ri. E

Vazhdoni leximin →