A do të shpëtojë vërtet Juventusi nga Miliku apo Depai?!

Polaku është më shumë qendërsulmues, ndërsa holandezi është më shumë i kompletuar. Arkadiush Milik po shfaqet si favorit për të plotësuar repartin sulmues të Juventusit, ndërsa Memfis Depai duket i shtrenjtë sidomos ngaqë “Zonja e Vjetër” nuk po arrin të largojë disa lojtarë (si p.sh. Rabio). Gjithsesi, ka dyshime në Itali dhe jashtë saj nëse

Vazhdoni leximin →

Napoli, Villas Boas del hapur: Milik na intereson

Me kontratën në skadencë në qershor të këtij viti, Arek Milik është një prej elementëve më të kërkuar në merkaton e transferimeve të muajit janar dhe mes  klubeve që e duan atë janë edhe Atletico Madrid dhe Marseille. Tani konfirmimi vjen edhe nga vetë trajneri i skuadrës franceze, Andre Villas Boas që në një konferencë

Vazhdoni leximin →