Vlahoviç dëmtohet, rrezikon sfidën ndaj Milanit

Ndoshta nuk është se ka ndonjë shpresë të madhe pas katastrofës në Empoli dhe dënimit me -10 pikë në renditjen e Serisë A. Gjithsesi, tek Juventusi duhet ta provojnë deri në fund dhe sfida direkte ndaj Milanit jep sado pak mundësi për një mrekulli, për kualifikimin në Champions. Në prag të këtij dueli, lajmi jo

Vazhdoni leximin →

Plot 4 000 napolitanë do të jenë sonte në “San Siro”

Mungesat sidomos në sulm priten të shumta, por ekipi i zemrës duhet mbështetur. Napoli do të luajë sonte në “San Siro” ndaj Milanit, në çerekfinalen e parë të Championsit, në prani të 4 000 tifozëve. Në impiantin e madh milanez pritet të jenë gjithsej 70 apo 75 000 spektatorë, ndërsa nga napolitanët 3 500 do

Vazhdoni leximin →

Inzagi: Shumë bukur të fitosh kështu ndaj Milanit!

Trajneri i Interit padyshim ishte një hero në mbrëmjen arabe, pothuajse sikur të ishin “një mijë e një netët”. Një trofe tjetër në karrierë, e katërta superkupë e fituar, që tregon se po bëhet specialist në finale të tilla, duke pasur fituar edhe dy Kupa të Italisë. i tillë Simone Inzagi, që u shpreh shumë

Vazhdoni leximin →