Mik Shumaher e thotë qartë: Kam raport special me Fetelin

Mik Shumaher del nga kornizat e garave sportive dhe  flet për aspekte më personale teksa e cilëson Sebastian fetelin si një baba dhe Ferrarin si familjen e tij. Djali I 7 herë kampionit të botës, Mikael Shumaher nuk I kursen vlerësimet maksimale për pilotin gjerman të Kokëkuqes italiane. ‘Besoj se cfarë ishte babai im për

Vazhdoni leximin →

Mik Shumaher pas testeve: U argëtova shumë

Në testet e para sezonale në Formula 1 që u zhvilluan në Bahrein e gjithë vëmendja ishte te Mik Shumaher. Piloti 20 vjecar, djali i legjendës së këtij kampionati Mikael Shumaher, ditën e martë testoi makinën Ferrari duke u renditur në vendin e dytë, ndërsa të mërkurën mori kreu testimet me Alfa Romeo Racing duke

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Mik Shumaher drejt debutimit me Ferrarin

13 vjet pas garës së fundit të zhvilluar nga Mikael Shumaher me Ferrari, një tjetër Shumaher është gati të drejtojë makinën Kokëkuqe. Bëhet fjalë për djalin e legjendës së Formula 1, Mik Shumaher që është tashmë në programin e Ferrari Driver Akademi, me 20 vjecari që për herë të parë do të drejtojë një makinë

Vazhdoni leximin →

Fetel e Mik Shumaher, bashkë në Garën e Kampionëve

Nga njëri brez i familjes Shumaher te tjetri. Duket se karriera e Sebastian Fetel do të lidhet me këtë mbiemër. Piloti i Ferrarit në fakt mori pjesë në Nations Cup në Garën e Kampioneve më Meksikë duke qenë shok skuadre me Mik Shumaher, djalin e legjendës së Formula 1, Mikael. Dy pilotët gjermanë u renditën

Vazhdoni leximin →

Ndodhi ajo që pritej, Mik Shumaher në Akademinë e Ferrarit

Mik Shumaher duket se do të ndjekë gjurmët e të atit, Mikael dhe bëhet pjesë e Ferrarit. piloti 19 vjecar, kampion Evrope në kampionatin e Formula 3 është zyrtarisht pjesë e Akademisë së Pilotëve të Ferrarit, lajm që u konfirmua nga vetë kjo shkollë nëpërmjet një komunikate për shtyp. Në komunikatën e Akademisë së skuderisë

Vazhdoni leximin →