Marselo Bielsa emërohet trajner i Uruguajit!

Në moshën 67-vjeçare nuk ka dëshirë të mbetet pa punë, dhe është i lidhur me futbollin. Një trajner me shumë përvojë si Marselo Bielsa vendosi të hidhte hapin e radhës në karrierë duke pranuar të jetë trajner i Uruguajit. Ish-tekniku i Lidsit, të cilin e ktheu në Premier Ligë, zëvendëson Diego Alonson që u largua

Vazhdoni leximin →

Marselo largohet nga Olimpiakosi, luajti vetëm 5 ndeshje!

Kur mbërriti në Greqi u prit me shumë entuziazëm, madje më shumë se 20 mijë tifozë ishin të pranishëm në një ceremony spektakolare të organizuar për prezantimin e tij. Por aventura e Marselo te Olimpiakos ka zgjatur vetëm 5 muaj. Klubi i Pireut dhe mbrojtësi brazilian ka arritur një marrëveshje për prishjen e kontratës.  Marcelo

Vazhdoni leximin →

Marselo largohet nga Reali pas 15 viteve dhe 25 trofeve

Shumë pak lojtarë në histori kanë fituar aq sa ai, dhe padyshim që është mes më të mirëve. Marselo do të largohet nga Reali i Madridit pas 15 vitesh në pjesën më të madhe shumë të suksesshme, dhe braziliani mendohet ta vazhdojë karrierën diku tjetër. Në moshën 34-vjeçare ai nuk mund të jetë më në

Vazhdoni leximin →

Kapitenët e Realit pas Ramosit: Marselo, Benzema, Varan, Naço!

Një ekip zakonisht ka katër të tillë, të cilët zëvendësojnë njëri-tjetrin ku ka probleme dëmtimesh apo pezullimesh, apo ndonjë diçka tjetër që nuk shkon. Më herët, tek Reali kanë qenë Iker Kasijas, Sergio Ramos apo edhe Kristiano Ronaldo, ndërsa tani me iken edhe të Ramosit, hierarkia ka ndryshuar. Gjithsesi, në Madrid nuk kanë “graduar” të

Vazhdoni leximin →