Media angleze: Juve do Pogbanë me huazim në merkaton e janarit

Gjithcka nis nga ‘Mirror’ sipas së cilës Juventus po lëviz për të marrë Paul Pogba me huazim në janar duke shfrytëzuar edhe vullnetin e futbollistit për t’u larguar nga  Manchester United. Ndërsa ‘Express’ nëpërmjet artikullit me titullin ‘Juventus po tallet’, i përkufizoi bardhezinjtë të pafytyrë. Pra anglezëve u duket absurde që një klub që mori

Vazhdoni leximin →

Tërmeti Pogba; Paulo Dybala si monedhë këmbimi

Deklarata e Mino Raiolës  se raportet mes Pogba dhe Manchester United janë prishur kanë ndezur zërat e merkatos për të ardhmen e mesfushorit francez te Juventus dhe së fundmi në median britanike po flitet për një shkëmbim që mund të kënaqë si Djajtë e Kuq, ashtu edhe Zonjën e Vjetër  me Pogba që do të

Vazhdoni leximin →

Tjetër ‘bëmë’ e Greenwood; kapet duke thithur gaz

Prej dy javësh Mason Greenwood është kthyer në protagonistin e tabloidëve britanikë dhe për arsye të forta. Talenti i Manchester United bëri debutimin e tij me përfaqësuesen angleze në moshën 18 vjecare, por pas vetëm pak ditësh doli lajmi se ai së bashku me Foden ftuan dy vajza islandeze në hotel duke thyer normat anticovid

Vazhdoni leximin →

Tifozi i Man.United që lutej për mospezullim të Premier Leagues, kishte një bast për të fituar…100 mijë Euro për Liverpool

Pas shumë muaj pritje për shkak të cështjes coronavirus, Liverpool u shpall kampion i Anglisë dhe të gjithë janë të lumtur e të gëzuar, të gjithë…përvec tifozëve të Manchester United të cilët shpresonin që të anulohej sezoni që Liverpool të mos e fitonte titullin që i mungonte prej 30 vitesh. Por edhe te Djajtë e

Vazhdoni leximin →