Efekti “Murinjo” u ndje edhe tek Siti, Guardiola humb pa “binjakun”

Flitet se janë njëlloj si vëllezërit siamezë. Pep Guardiola e Zhoze Murinjo sikur nuk mund të jetojnë dot pa njëri-tjetrin, dhe largimi i portugezit nga Premier Liga pati një efekt të dyfishtë. Pozitiv për Mançester Junajtidin, dhe negativ për Sitin. “Qytetarët” u mundën në mënyrë të pabesueshme, 2-3 në “Etihad” nga Kristël Palasi, edhe pse

Vazhdoni leximin →

Arsenali i shqiptarëve, Venger mirpret kthimin e Shkodranit

U transferuan gjatë merkatos së janarit, përkatësisht nga Mynshengladbah dhe Valencia, por tashmë janë bërë futbollistë shumë të rëndësishëm për skuadrën e Arsen Venger. Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë tashmë pjesë e fushës, së gjigandit anglez, Arsenalit. Graniti duket se e ka përfunduar periudhën e përshtatjes, madje herë pas here përzgjidhet në formacionet e

Vazhdoni leximin →

Ollërdajs, mashtruesi Sem kthehet sërish në pankinë

Skandali që përfshiu trajnerin e Kombëtares së Anglisë, Sem Ollërdajs dhe që solli shkarkimin e tij nga pankina e “Tre Luanëve” ka kaluar në plan të dytë, me rikthimin e Big Sam në një post prestigjioz. Tekniku kontrovers, që ra pre e një investigimi gazetarësh mbi manovrat dhe konsulencën ilegale për transferimet e futbollistëve, është

Vazhdoni leximin →