L’Equipe” spiunon Riberinë : edhe 2 vite tek Bajerni

Franck Ribery mund të qëndrojë edhe 2 vjet të tjerë te Bayern Munchen. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja franceze “L’Equipe”, sipas së cilës, klubi bavarez i ka ofruar sulmuesit francez një kontratë të re edhe për 2 sezone të tjerë, pavarësisht faktit se ai tashmë është në moshën 33-vjeçare. Kontrata aktuale e Ribery

Vazhdoni leximin →

Premier Liga, kampionati me gojën e peshkaqenit, 700 milionë dollarë

Premier League ka arritur një marrëveshje të rëndësishme për të drejtat televizive në Kinë. Sipas BBC, këto të drejta për transmetimin e kampionatit anglez janë siguruar nga televizioni PPTV, që ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare për një vlerë prej 700 milionë dollarësh. Televizioni PPTV është në pronësi të kompanisë Suning, që tashmë ka blerë edhe

Vazhdoni leximin →

Baste për Mesin: do të ikë apo jo nga Barcelona?

Barcelona i hedh  poshtë lajmet se Lionel Mesi do të largohet, më 2018, nga ky klub katalonjas, por çfarë thonë qendrat e basteve lidhur me këtë largim të mundshëm të tij. Në Barcelona, besojnë se Mesi do ta pranojë projektkontratën e re që atij do t’i ofrohet, se lajmet se ai do të mund të

Vazhdoni leximin →

Nesti Gjoka, nuk fitoi para, por fitoi.. “Mbretërinë e Spanjës”

Sa më shumë ndizet derbi zyrtar i Flamurtarit, midis ish-presidentit Gjika dhe donatorit Idrizi,  më spektakolare bëhet beteja e tyre me letra. Flamurtari i fushës nuk është i bukur, nuk porodhon shumë histori, kurse dueli zyrtar i vlojnjatëve të parasë së vertetë dhe imagjinare, ka prekur kulmin në këto momente.  Sebep është kontrata e ish-trajnerit

Vazhdoni leximin →

Barcelona me dorën në zemër, Leo Mesi nuk firmos

Çështja e rinovimit të kontratës së Lionel Messit me Barcelonën ka pushtuar një pjesë të medias sportive spanjolle. E përditshmja madrilene “Marca” faqen e saj të parë ia ka dedikuar pikërisht sulmuesit 29-vjeçar, duke publikuar një artikull ku theksohet se Messi në muajin korrik refuzoi zgjatjen e kontratës me klubin katalanas dhe mendoi largimin prej

Vazhdoni leximin →

Ronaldo firmos kontratën: Luaj futboll deri 41 vjeç

Dëshiron të ndjekë gjurmët e Rajan Gigsit apo të “gjyshëve” të mëparshëm të futbollit. Kristiano Ronaldo u shfaq me syze përpara mediave, por problemet me shikimin deklaroi se nuk do ta pengonin për të luajtur futboll deri përtej “moshës së pensionit”. “Do të jem në fushë deri sa të mbush 41 vjeç, – thotë portugezi

Vazhdoni leximin →

Vetëm portofoli i holandezit De Bur nuk qan…

Përfundoi si mos më keq aventura për trajnerin De Bur tek Interi.  Jo, jo, nuk mundt thuhet “si mos më keq”, ngaqë portofoli i holandezit do të mbushet, në bazë të një kontrate penaliteti, ku klubi do të paguante një gjobë të majme nëse prishet kontrata para fundit të sezonit. Besimi i humbur dhe lodhja

Vazhdoni leximin →