Elseid Hysaj, ku është parajsa përtej Napolit

Janë shtuar zërat për një largim të mundshëm të Elseid Hysajt nga Napoli, saqë dhe pritet ndarja.

Kjo pasi që edhe menaxheri i tij, Mario Xhiufredi, ka lënë të kuptohet se mbrojtësi shqiptar është i gatshëm që t’i thotë lamtumirë Napolit në afatin kalimtar të verës.

“Elseidi është ende një futbollist me shumë perspektivë. Ai  mund të rritet dhe përmirësohet. Por, nuk përjashtoj mundësinë që të zhvillojë katër muaj të shkëlqyer në vazhdim dhe më pas mund të ndodhë gjithçka”, ka thënë ai sot për mediat italiane