Përse Milani ka harruar rinovimin e kontratës me Piolin?!

Në fushën e lojës, ekipi cilësohet si “i bukuri i Serisë A”, përkundrejt Interit që është “i forti” dhe Napolit që vlerësohet “e papritura”. Milani i Stefano Piolit është një nga ngjarjet futbollistike në Itali, i rikthyer më në fund në Champions pas kaq vjetësh, por papritur merret vesh se trajnerit i kanë mbetur vetëm

Vazhdoni leximin →

Katedralja e Duomos lëvizi, Lionel Mesi dy vjet kontratë me Paris SG

Ishte trajneri i vjetshëm i Interit, Antonio Konte, që “farkëtoi” shprehjen e mësipërme, kur u pyet për interesimin e zikaltërve për Lionel Mesin, “Më lehtë lëviz Katedralja e Duomos nga vendi sesa Mesi nga Barcelona”,  – tha atëherë Konte. Gjithsesi, katedralja lëvizi, pra Mesi iku nga Barcelona. Lajmet janë që argjentinasi 34-vjecar do të nënshkruajë

Vazhdoni leximin →

Në pritje për ta bërë kapiten, Liverpuli i rinovon kontratën Aleksandër-Arnoldit

Mbrojtësi i krahut nuk arriti të ishte në Kampionatin Europian me Anglinë, pasi trajneri Sauthgejt vendosi të mos e merrte, plus që kishte probleme dëmtimesh. Gjithsesi, në moshën 22-vjeçare, Trent Aleksandër-Arnoldi e ka gjithë karrierën përpara dhe lajmet e mira i merr në “Anfild”. Trajneri Jurgen Klop ra dakord me të për të rinovuar kontratën

Vazhdoni leximin →

Lorenco Insinje, cili do të jetë fati i “Totit” të Napolit?!

Është kapiteni dhe është idhulli i tifozëve, përveçse është djalë i qytetit. Lorenco Insinje përfaqëson shumë për Napolin, është një lloj trashëgimtari i Diego Armando Maradonës, ndërsa niveli i tij në fushë ka qenë shumë i mirë për ekipin e Serisë A, po ashtu edhe për Italinë e Roberto Mançinit. Gjithsesi, ky “idil” i mrekullueshëm

Vazhdoni leximin →