Jehona pas klasikes Itali-Spanjë: Zoti paska qenë italian!

Jehonë mediatike dhe humor. Kështu mund të përmblidhet pas-ndeshja mes Italisë dhe Spanjës në Euro 2020. E përditshmja italiane, “La Gazeta delo Sport” përgjigjet me titull në spanjisht: Fiesta! Itali heroike në “Uembli”, është finale! Çfarë vuajtjeje, Spanja përkulet pas penalltive! “Il Korriere delo Sport”: Zoti është italian! Spanja nokaut pas penalltive! Të kaltrit në

Vazhdoni leximin →

Prag Itali-Spanjë, kush do ta fitojë sfidën e madhe latine në Euro 2020?!

Një “finalisima” e quajnë në të dyja vendet. Është një dhuratë për Europianin kjo gjysmëfinales mes Italisë e Spanjës, një sfidë mes dy kombëtareve të mëdha latine. Në orën 21:00 në “Uembli” pritet të luhet një përballje spektakolare e dy stileve që synojnë sulmin. Italia jepet favorite, veçse parashikimet në këto raste janë tepër të

Vazhdoni leximin →