Mercedes mban Botas, i hap rrugën Okonit drejt Renosë

Mercedes më në fund merr vendimin për skuadrën e vitit të ardhshëm. skuderia gjermane në Botërorin e 2020 do të ketë në pistë pilotët e këtij viti, Ljuis Hamilton dhe Valteri Botas. Piloti filandez kohët e fundit e pa veten të rrezikojë vendin e tij pasi ishte në garë me Sebastian Okon, por në fund

Vazhdoni leximin →

Fitorja e Kupës i garantoi Niko Kovac qëndrimin te Bajerni

Niko Kovac do të vazhdojë të jetë trajneri i bajernit të Mynihut. Presidenti i klubit bavarez këtë të dielë siguroi të gjithë për qëndrimin e trajnerit në pankinën e kampionëve dhe fituesve të Kupës së Gjermanisë ‘100% i sigurt që Kovac qëndron-tha Hënes në një intervistë të dhënë në Mynih pas kthimit nga berlini në

Vazhdoni leximin →

Bartomeu mbyll debatin: Valverde është trajneri që duam

Pas eliminimit të Barcelonës në Ligën e Kampioneve nga Liverpuli, në Spanjë filluan debatet në lidhje me të ardhmen e trajnerit Ernesto Valverde. Ai që mendoi t’u japë fund të gjitha këtyre debateve është presidenti i Barcelonës, Josep maria Bartomeu gjatë prezantimit të librit ‘Kubala’ teksa konfirmoi mbështetjen ndaj teknikut aktual të kampionëve të Spanjës.

Vazhdoni leximin →

E konfirmon Marota, Spaleti qëndron në stolin e Interit

Lucano Spaleti nuk do të largohet nga stoli i Interit. është vetë Administratori i Deleguar i klubit zikaltër, Bepe Marota që e konfirmoi në një intervistë për DAZN përpara sfidës me Udinezen që në fund u mbyll më barazimin 0-0. ‘Me Spaletin kemi një raport të shkëlqyer, nuk kemi asnjë motiv për t’u përplasur më

Vazhdoni leximin →