Arsenal konfirmon Artetën: Është njeriu I duhur

Pavarësisht fillimit të vështirë të sezonit, Mikel Arteta është i sigurt në pankinën e Arsenalit. Ai që e deklaroi këtë ishte Administratori i Deleguar i klubit londinez Vinai Venkatesham, që për ‘Times’ shprehu mbështetjen e klubit ndaj spanjollit. ‘Me Mikelin kemi shumë gjëra-tha Venkatesham-ka shumë eksperiencë në Premier League me aventurat e tij me Arsenalin,

Vazhdoni leximin →

Gjermania nuk ndryshon; Loew konfirmohet në pankinë

Joachim Loew do të mbetet në drejtimin e përfaqësueses gjermane në Evropianin e vitit të ardhshëm. Ky është vendimi i marrë  në takimin e zhvilluar në aeroportin e Mynihut mes  presidentit të Federatës Gjermane të Futbollit, Fritz Keller, drejtorit të Kombëtares Oliver Bierhoff dhe vetë trajnerit. Ishte vetë Bierhoff që e konfirmoi trajnerin Loew në

Vazhdoni leximin →