“Këtu ka tradhëti burra”, kështu mendon Benzemaja për kombëtaren e Francës!

Nuk mund të shpjegohet ndryshe fakti se sulmuesi 34-vjeçar ka vendosur të mos ndjekë në rrjetet sociale (kryesisht në Instagram) shumicën dërrmuese të shokëve të tij të skuadrës. E përditshmja “Marka” informon se Karim Benzema po ndjek aktualisht vetëm 5 shokë tek Franca, dhe konkretisht ata që ka tek Reali, Çuamenin dhe Kamavingën, ish-shokun në

Vazhdoni leximin →

Shtohet “radha” në zyrën e Dukës, shumë “Kamberë në një derë” për stolin e kombëtares!

Në lojë nuk janë vetëm emrat që janë përmendur deri tani. Ditët e fundit është shtuar konkurrenca për pasardhësin e Edi Rejës në stolin e kombëtares. Përveç alternativave si Di Biaxho, Xhampaolo, Shevçenko apo edhe dyshes shqiptare Bulku-Bushi, në zyrën e presidentit Armand Duka kanë ardhur kërkesa të tjera. Burime pranë Dukës bëjnë me dijë

Vazhdoni leximin →

Shahistja më e mirë e Shqipërisë, Bruna Tuzi, lihet jashtë kombëtares për në Olimpiadë!

Imagjinoni sikur Argjentina t’i thoshte “jo” Lionel Mesit. Pra, sikur ylli më i mirë të lihej jashtë ekipit përfaqësues vetëm sepse nuk merr pjesë në kampionatin kombëtar. Kjo gjë ka ndodhur në Shqipëri dhe konkretisht me ekipin kombëtar të shahut për femra. Skuadrat kuqezi, për djem e për vajza, janë nisur për në Indi ku

Vazhdoni leximin →