Bajern, bëje shpejt Miro Klosen ndihmës të Hansi Flikut!

Kampioni i botës nuk është më tmerri i portierëve kundërshtarë, por dëshiron të jetë një trajner i suksesshëm. Bajerni mendon ndoshta se duhet të jetë i qetë për Miroslav Klosen, pasi e ka punësuar si teknik tek ekipi U17, por sipas “Bildit” duhet të shqetësohet sado pak. E përditshmja ka informacion se Klose kërkohet nga

Vazhdoni leximin →

Myler, mos e dorëzo veten që të çmëndesh

Legjenda e Gjermanisë, Miroslav Klose, i ka “qarë hallin” ish-shokut të tij të skuadrës, bavarezit Tomas Myler. Ky i fundit nuk po kalon ditë të mira te Bajerni, por Klose ka besim se 27-vjeçari do të rikthehet në formë. “Kam vënë re se Tomas gjithnjë përpiqet të futet në zonë në një pozicion ku mund

Vazhdoni leximin →

Klose dhe Gnabri, dy debutimet e mëdha të Gjermanisë në San Marino

Ndeshja nuk ishte nga ato “të pamundurat”, përkundrazi. Gjithsesi, edhe në fushën e një kundërshtari modest si San Marino përballja ishte historike për Gjermaninë. Trajneri Joakim Lëv, tashmë me kontratë të zgjatur, pati dy debutime, atë të Miroslav Kloses në stol dhe të Serge Gnabrit në fushë. I pari, ish-sulmuesi i mrekullueshëm i “pancerëve”, ndërsa

Vazhdoni leximin →