Anglezi Klatenburg shpallet “mjeshtër i bilbilit”

Pas një viti fantastik, gjyqtari anglez ka përfunduar në krye të ranglistës së IFFHS. Institutit Ndërkombëtar i Historisë dhe Statistikave në Futboll ka publikuar listën e gjyqtarëve më të mirë për vitin 2016. Arbitri anglez, Mark Klatenburg, udhëheq bindshëm, me një diferencë shumë të madhe nga ndjekësi I tij më I afërt, italiani Nikola Ricoli,

Vazhdoni leximin →

“Kristiano Klatenburg”, rrjetet sociale shpërthejnë për arbitrin anglez!

Dmitri Paje u bë gati të gjuante goditjen dënimit, moment që solli barazimin në ndeshjen Liverpul-Uest Hem në “Anfild”. Tifozët duket nuk ia varën shumë lojtarit të shkëlqyer francez, pasi u tërhoqi më shumë vëmendjen ai që zakonisht nuk përfillet fare nëpër takime. Gjyqtari! Arbitër ishte Mark Klatenburg, një njeri që nuk ka pasur turp

Vazhdoni leximin →