“Me të zeza nuk mund të luhet një El Klasiko!”

Ky është përfundimi që nxorri e përditshmja “Marka” disa minuta pas përfundimit të derbit të Spanjës në “Santiago Bernabeu”. Barcelona e Ksavit i dha një “banjo” të vërtetë Realit të Karlo Ançelotit, në një paraqitje kaq sipërore saqë u duk se çdo gjë klasi në futboll mund të bëhet shumë lehtë. “Marka”, gjysmë me shaka,

Vazhdoni leximin →

“El Klasiko” ndez sinjalin e alarmit tek Reali i Madridit!

Humbja poshtëruese 0-3, madje në “Santiago Bernabe”, ndezi alarmin te Reali, ndërsa tregoi se disa lojtarëve të tij u “ka ardhur fundi”. Në qendër të kritikave, përsëri, u vu Karim Benzema, loja e të cilit, në fakt, në “El Klasikon” e fundit ishte mjaft e zbehtë, sa duket se edhe presidenti Florentino Perez e ka

Vazhdoni leximin →

Dita e ‘el Clasico’; në ditëlindjen e modeles Gigi Hadid

23 prilli nuk ishte vetëm dita e ‘El Clasicos’, por edhe dita e vecantë e Gigi Hadid. Modelja e ‘Victoria’s Secret’ dhe muza e  revistës ‘Sports Illustrated’ që shpesh krahasohet me Kate Upton, festoi 22 vjetorin e saj të lindjes. Bukuroshja mori urimet nga familjarët e saj, ndërkohë që në këtë gëzim u bashkua edhe

Vazhdoni leximin →