Karvahal bën bilancin e hidhur të Realit: Humbëm dy trofe!

Reali i Madridit pësoi edhe një humbje tjetër të hidhur (0-1) në “Santiago Bernabe” nga ekipi rival kryesor, Barcelona, dhe mbas eliminimit nga Kupa e Mbretit ai tanimë mund t’i thotë lamtumirë edhe kupës së kampionit të La Ligës. Këtë e pranon edhe mbrojtësi i djathtë u Realit, Dani Karvahal. “Kjo ishtë një javëe veshtirë

Vazhdoni leximin →

Ndershmëria e Karvahalit, madrileni lavdëron të shkarkuarin!

Nuk është se i mungon përvoja me trajnerët. Dani Karvahal ka punuar me disa prej tyre, ndërsa me vlerësimin e bërë së fundmi, tregoi se nuk ka asnjë grimë konformizmi. Mbrojtësi i Realit lavdëroi fort Hulen Lopetegin, teknikun e shkarkuar pak ditë më parë nga presidenti Florentino Perez, madje duke i bërë një kompliment sipëror.

Vazhdoni leximin →

Shok te Reali: Karvahali ka një virus që sulmon zemrën!

Realit të Madridit, një kohë të papërcaktuar, do t’i duhet që të bëjë pa shërbimet e mbrojtësit të vet të majtë, Daniel Karvahal, të cilit, gjatë një kontrolli mjekësor rutinë, mjekët i zbuluan se në trupin e tij ndodhet një virus që sulmon zemrën. Kjo sëmundje është serioze dhe që ajo të mos keqësohet më

Vazhdoni leximin →

Si është ligji për të mirët tek Reali i Madridit

Nëse je i mirë, te Real Madridi shpërblehesh. Dani Karvahal ka luajtur shkëlqyeshëm në sezonin e kaluar, ashtu si edhe sivjet, çka ka bërë që klubi t’i ofrojë kontratë të re. 24-vjeçari konsiderohet i rëndësishëm për repartin e prapavijës dhe për këtë madrilenët kërkojnë t’ia rinovojnë kontratën deri në vitin 2022, pra me dy vite

Vazhdoni leximin →

Për dy javë rinovojmë me katër nga yjet, thonë në Madrid

Afati është si një ultimatum për vetveten. Tek Reali i Madridit duket sikur po bëjnë autosugjestion duke folur përpara pasqyrës: Duhet të rinovojmë sa më shpejt me yjet. Bëhet fjalë për kontratat e reja me Kristiano Ronaldon (bisedimet kanë nisur ndërkaq), Pepe, Isko dhe Karvahal. Gazeta “Marka” duke iu referuar zgjedhjes së papëve të Vatikanit,

Vazhdoni leximin →