Numrat apo karakteri? Cili është ndryshimi më i madh i Interit të Inzagit me atë të Kontes?!

Ky i dyti ishte dhe mbetet një “vullkan”, një personalitet shumë i fuqishëm futbolli, që ishte në gjendje të realizonte atë që nuk e bënte dot Sizifi i mitologjisë, të pamundurën për të ngjitur gurin në majë të malit. Antonio Konte ktheu titullin kampion tek Juventusi pas shumë vitesh (pas Kalçopolit), shkëlqeu me një Itali

Vazhdoni leximin →

“I paracaktuari nga fati”, Kristjan Asllani ka luajtur vetëm 29’ tek Interi

Ku shkoi djaloshi 20-vjeçar që shkëlqeu tek Empoli fazën e parë të sezonit të kaluar dhe bindi plotësisht në fazën përgatitore? Kjo është pyetja e përsëritur që bëjnë mediat italiane, madje vetë prestigjiozja “La Gazeta delo Sport”. Kristjan Asllani erdhi tek Interi si një i paracaktuar nga fati për gjëra të mëdha me fanelën zikaltër,

Vazhdoni leximin →

Milani dhe Interi, fitore me shije të ndryshme, mediat kritikojnë zikaltërit!

Emëruesin e patën të përbashkët. Dy skuadrat milaneze arritën fitore njëlloj të vështirë, edhe pse shijojnë ndryshe. Nëse Milani ishte jashtë fushe, dhe arriti të triumfonte edhe me 10 lojtarë në fushë, Interi vuajti jashtë mase në “San Siro” dhe pati fat. Kampionët e Italisë të trajnerit Stefano Pioli përballuan mungesa si Origi apo Rebiç,

Vazhdoni leximin →