Flamurtari, miliona të palogjikshme nga lista e zezë

Futbolli që luhet në Shqipëri është vërtetë unik, pasi luhet në fushë dhe po me të njëjtin pasion edhe nëpër kafene, faqe gazetash dhe studio televizive. Madje janë pothuajse të njëjtët protagonist, të cilët sapo dalin nga stadiumet fillojnë e mallkojnë sistemin, ideuesit e tij dhe vetëm të nesërmen fillojnë e mendojnë për garën, duke

Vazhdoni leximin →

Flamurtari i Idrizit, fobi nga vlonjatët

Një nga klubet që shpenzon më shumë në çdo sesion merkato është padyshim Flamurtari, por në të njëjtën kohë, prej vitesh është edhe skuadra më e pabesueshme. Gjithçka që ndërtohet në verë me aq kujdes prishet në dimër, ndërsa fundi është e njëjta gjë, ekipi vlonjat lufton për të qëndruar në Superiore. Filozofia që ekziston

Vazhdoni leximin →

Nesti Gjoka, nuk fitoi para, por fitoi.. “Mbretërinë e Spanjës”

Sa më shumë ndizet derbi zyrtar i Flamurtarit, midis ish-presidentit Gjika dhe donatorit Idrizi,  më spektakolare bëhet beteja e tyre me letra. Flamurtari i fushës nuk është i bukur, nuk porodhon shumë histori, kurse dueli zyrtar i vlojnjatëve të parasë së vertetë dhe imagjinare, ka prekur kulmin në këto momente.  Sebep është kontrata e ish-trajnerit

Vazhdoni leximin →