Ibrahimoviç rinovon zyrtarisht për një vit me Milanin

Në moshën 40-vjeçare ende ka frikë që të ndahet nga pasioni i tij që quhet “futboll”. Zllatan Ibrahimoviç do të shkojë drejt rekordeve të tjera, ndërsa legjenda suedeze firmosi sot zyrtarisht rinovimin me Milanin. Flitet për kontratë 1-vjeçare, me rrogë që do të varet nga minutazhi në fushë dhe nga kontributi, sepse suedezi me origjinë

Vazhdoni leximin →

Ibrahimoviç viktimë e racizmit, Mourinho ndërhyn tek tifozët

Gjatë ndeshjes së mbrëmëshme Milan – Roma, përveç spektaklit u regjistruan edhe një sërë incidentesh. Kështu, trajneri i Romës, Jose Mourinho, tentoi të pengonte tifozët romanë që të ndalen së fyeri në baza racore, sulmuesin e Milanit, Zlatan Ibrahimoviç. Incidenti ndodhi gjatë pjesës së dytë, pak minuta pas golit të Rafael Leaos, gol ky që

Vazhdoni leximin →