Ibrahimovic pranë rikthimit te Milani

Zlatan Ibrahimovic ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me drejtuesit e Milanit dhe rikthimi i tij mund të finalizohet së shpejti. 42-vjeçari suedez luajti një rol kyç për kuqezinjtë gjatë periudhës së tij të dytë në klub, duke kaluar 3 vjet e gjysmë në skuadër pas kthimit të tij në korrik të vitit 2020. Gjatë

Vazhdoni leximin →

Ibra: Ta ndihmojmë Tonalin

Sandro Tonali është një nga lojtarët e akuzuar për luajtje bastesh sportive. Mesfushori i Newcastle ka pranuar varësinë ndaj bixhozit dhe po tenton të rikuperohet nga ky ves. Në lidhje me ngjarjen që ka tronditur futbollin italian, ku janë të përfshirë edhe Nicolo Zaniolo (Aston Villa) dhe Nicolo Fagioli (Juventus), ka reaguar Zlatan Ibrahimovic. “Më kujtohet

Vazhdoni leximin →

Ibrahimoviç e mbyll me Milanin!

Ashtu si në jetë, edhe në futboll, dashuritë e mëdha përfundojnë. Ajo e Zlatan Ibrahimoviç me Milan u mbyll mes emocionesh dhe lotësh në një mbrëmje të madhe në “San Siro”, ku më shumë se 70 mijë tifozë përshëndetën sulmuesin suedez. Në 25 vitet e karrierës së tij spektakolare, fanela kuqezi ka qenë ajo që

Vazhdoni leximin →

Ibra e Lukaku tashmë kanë bërë paqe!

U përplasën ashpër dy vjet më parë, ndërsa ishin me fanelat më të kundërta të mundshme. Zllatan Ibrahimoviç dhe Romelu Lukaku ishin protagonistë në përballjen kokë më kokë në derbin e Kupës së Itali, aq sa gati u rrahën, por jo më kot kanë kaluar kaq shumë kohë. Së fundmi, dy yjet ishin rivalë në

Vazhdoni leximin →

Ibra kthehet tek Suedia, trajneri: Na duhet në fushë dhe jashtë saj!

Në moshën 41-vjeçare nuk ka ndërmend të ndalet aq lehtë dhe është kthyer sërish madje në ndeshje zyrtare. Zllatan Ibrahimoviç është bërë sërish pjesë e kombëtares së Suedisë, pasi trajneri Jane Anderson, e grumbulloi për sfidat eliminatore të Euro 2024-ës ndaj Belgjikës dhe Azerbajxhanit. Për herë të fundit, Ibra ishte në kombëtare në mars 2022,

Vazhdoni leximin →

Milani i beson sulmit 77-vjeçar Ibrahimoviç-Zhiru!

Të dielën luhet në “San Siro” në orën 20:45 dhe në shtëpi u vjen Atalanta. Milani do të ketë një përballje të vështirë për zonën Champions, ndoshta mjaft përcaktuese dhe problem për trajneri Pioli është sulmi. Ekziston mundësia që Olivie Zhiru dhe Zllatan Ibrahimoviç do të jenë në fushën e lojës për të thënë të

Vazhdoni leximin →