Jordan Henderson, Ajax hyn në garë

Ish-mesfushori i Liverpool, Jordan Hendersoin ka bërë me dije se i ka dhënë fund aventurës në Arabinë Saudite dhe synon të rikthehet në Europë me parametra zero por ndërsa mendohej se Juventus ishte shumë pranë anglezit, në lojë është futur edhe Ajax. Te Al Itifaq, 34-vjeçari fiton 40 milionë në sezon dhe ka një kontratë

Vazhdoni leximin →

Ajaxi firmos me trajnerin e ri

John van’t Schip është trajneri më i ri i Ajaxit. Lajmi është dhënë nga klubi holandez, nëpërmjet kanaleve zyrtare. Schip do të pasojë Maurice Steijn, i larguar për mungesë rezultatesh. “Ajax emëron John van’t Schip si trajner të përkohshëm. Ish-lojtari i Ajaxit nënshkruan një kontratë me klubin që zgjat nga 30 tetori 2023 deri më

Vazhdoni leximin →

Ajax largin trajnerin e momentit të errët

Ajax ka bërë me dije se Maurice Steijn do të largohet me efekt të menjëhershëm nga pankina e skuadrës. 49-vjeçari ka më pak se pesë muaj në ekip dhe nuk u përshtat asnjëherë me skuadrën nga Amsterdami . Për momentin në krye të skuadrës do të jetë ndihmës trajneri Hedëiges Maduro, në pritje të gjetjes

Vazhdoni leximin →

Ajax në rrezik mbijetese

Në Holandë po konsumohet një tragjedi sportive pasi Ajax arriti me sukses të regjistronte humbjen e pestë në tetë javët e fundit duke u vënë sërish në shënjestër të tifozëve. Iutrecht që shënoi golin e suksesit 4-3 në fundin e ndeshjes duke kthyer në favor disavantazhin, ia doli mbanë të largohej me 3 pikë ndërsa

Vazhdoni leximin →

Gimenez shkruan historinë në fushën e Ajax

Klasikja holandeze, Ajax-Feynoord e ndërprerë disa ditë më parë, u mbyll më në fund sot pas zhurmës së bërë gjatë ditëve të fundit për shkak të trazirave që shkaktuan tifozët nga Amsterdami. Sulmuesi amerikano-jugor, Santiago Gimenez shënoi tre gola në sukesin e pastër 4-0 të Feynoord përballë rivalëve historikë. Në këtë mënyrë ai bëhet i

Vazhdoni leximin →