Kritika Guardiolës pasi Çelsi fitoi betejën taktike në Champions

Të gjithë prisnin që në mesin e fushës së Mançester Sitit të luante ose Fernandinjo, ose Rodri. Këta janë dy lojtarët “digë” të Guardiolës për të ndihmuar mbrojtjen, por një mendje “diabolikisht” ofensive si ajo trajnerit katalanas gjykoi ndryshe në prag të finales së Championsit. Tekniku i “Qytetarëve” bëri një eksperiment, nëse mund ta quajmë

Vazhdoni leximin →

Loew justifikohet për humbjen 6-0 ndaj Spanjës: Futbollistët më thanë se është zonë rreziku, nuk donin të shkonin

Humbja 6-0 ndaj Spanjës në muajin nëntor të 2020 në Nations League djeg ende në Gjermani dhe flitet vazhdimisht për të pasi është humbja më e thellë që ‘Die Mannschaft’ ka pësuar në një ndeshje zyrtare. Trajneri Joachim Loew, megjithatë arriti të mbajë postin e tij. Tani në një intervistë për ‘Kicker’, tekniku i skuadrës

Vazhdoni leximin →