Mbape imiton Tieri Henrinë dhe e cilëson “një legjendë”

Sulmuesi i Paris SG bëri një festim ndryshe nga herët e tjera pas golit të fitores shënuar në kampionat kundër Renës. Ylli 22-vjeçar shkoi te flamuri i këndit dhe u mbështet tek ai (në foto), duke imituar kremtimin që bënte sulmuesi i famshëm francez, Tieri Henri. “Një vlerësim i madh për legjendën”, – komentoi kampioni

Vazhdoni leximin →

Përse Henri është i shqetësuar për Mesin?!

Sulmuesi i famshëm i dikurshëm i Francës, njëkohësisht ylli i madh i Arsenalit dhe i Barcelonës, ndihet keq për superyllin e Argjentinas. Lionel Mesi është larguar nga “Kamp Nou” ku ishte mbreti, ndërsa në Francë duket se ende nuk e vlerësojnë aq të rëndësishëm. Të paktën, kështu mendon Tieri Henri që e sheh Mesin të

Vazhdoni leximin →

Tieri Henri nuk habitet nga Mesi, por ka besim tek ai!

Kanë qenë shokë skuadre edhe pse për pak kohë tek Barcelona. Tieri Henri e njeh mjaftueshëm Lionel Mesin, por sidomos njeh mentalitetin e një lojtari të madh, aq sa për të mos u habitur nga reagimi i argjentinasit kur u zëvendësua nga trajneri Maurisio Poçetino. Mesi u nxorr nga loja në 76’ në ndeshjen PSG-Lion

Vazhdoni leximin →