Në Angli mendojnë se Halandi do të shënojë më shumë gola se Nunjezi

Mediat britanike shkruajnë se Liverpuli i dha përgjigje Mançester Sitit duke marrë sulmuesin uruguajan nga Benfika, ndërsa kampionët kishin marrë më herët norvegjezin nga Dortmundi. Gjithsesi, tifozët anglezë nuk mendojnë se përgjigja është e plotë, pra që të barazojë ndikimin që Erling Halandi do të ketë tek Mançester Siti. Sipas një sondazhi, 65 për qind

Vazhdoni leximin →

Halandi ia dedikon Raiolës tregolëshin e shënuar ndaj Bohumit

Ndeshja u humb, por nga ana individuale ai rrallë e ndjen diçka të tillë. Erling Halandi në shumicën e rasteve fiton, pasi shënon gola me shumicë, veçse këtë herë pati një arsye të rëndësishme për të realizuar. Sulmuesi norvegjez ia dedikoi 3 golat e realizuar ndaj Bohumit agjentit të tij të ndjerë, Mino Raiola. Italo-holandezi

Vazhdoni leximin →

“Vesi del me shpirtin”, Ronaldo shënon 3 gola edhe me “një dhëmb në gojë”!

Me gjasë skuadra e tij, Mançester Junajtidi, nuk do të kualifikohet dot në Premier Ligë. Pavarësisht fitores së vështirë ndaj Noruiçit dhe humbjeve të Totenhemit dhe Arsenalit, sërish “djajtë e kuq” janë prapa, por sidoqoftë ylli i tyre kryesor nuk heq dorë nga “huqet” e veta. Kristiano Ronaldo realizoi 3 herë në “Old Traford”, pra

Vazhdoni leximin →