Manaj fiton besimin e Kumanit, shënon sërish por dëmtohet!

Nuk dihet se cila është shkalla e lëndimit, por ndoshta katalanasit nuk deshën të rrezikonin dhe e zëvendësuan menjëherë me Memfis Depain. Rej Manaj ishte këtë herë titullar për Barcelonën, në miqësoren ndaj Gironës, ndeshjen të cilët trajneri Ronald Kuman vendosi të luante me ekipin e tyre. Sulmuesi 24-vjeçar shqiptar arriti të shënonte edhe gol,

Vazhdoni leximin →

Eduart Rroca mbyll vitin me gol në Turqi, sezonin e ardhshëm do Superligën!

Me skuadrën e tanishme vështirë ta arrijë elitën, por mund t’ia dalë gjithsesi. Eduart Rroca është një sukes i vërtetë shqiptar në futbollin turk, siç e tregoi edhe këtë fundjavë. Mesfushori 27-vjeçar shënoi golin e parë në fitoren 2-0 që Istanbulspori arriti në fushën e Bolusporit, duke vazhduar sezonin vërtet në nivel të lartë. Ish-lojtari

Vazhdoni leximin →

Ibrahimovic është në formë, shënon me Hammarby

Zlatan Ibrahimovic arrin të lërë shenjë edhe në kohën e karantinës globale për shkak të pandemisë coronavirus. Qendërsulmuesi i Milanit zhvilloi një ndeshje miqësore me dyer të mbyllura me Hammarby ku ai është aksioner  dhe me të cilën po stërvitet kundër ekipit satelit Frej. Pas pak minutash lojë, Ibra arriti të shënojë si për të

Vazhdoni leximin →