Ronaldo shënon golin e 14-të në Arabi, por titulli duket larg

Fitorja ishte heroike dhe ishte një derbi, pasi Al Nasri po humbiste 0-2 ndaj Al Shababit. Sidoqoftë, ekipi i Kristiano Ronaldos pati karakterin për të reaguar duke përmbysur shifrat në fitoren 3-2 në Ligën Profesioniste të Arabisë Saudite. Ronaldo shënoi golin e tretë, atë që siguroi fitoren pasi bëri një vrapim të fuqishëm dhe të

Vazhdoni leximin →

Sokol Cikalleshi bën 7 gola në Arabinë Saudite!

Nuk është më në kulmin e moshës, por nuk ka ndërmend të dorëzohet. Sokol Cikalleshi, shënoi përsëri në Ligën Profesioniste të Arabisë Saudite, pavarësisht se goli i tij nuk pati vlerë për ekipin. Sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi në minutën e 38-të, duke i dhënë Al Halexhit barazimin e përkohshëm 2-2, veçse ndeshja në shtëpi

Vazhdoni leximin →