Goli shkencor i Valbuenës, ose “kometa Valbuena” mrekullon

Ju kujtohet futbollisti trupvogël francez Mathieu Valbuena? E mbani mend edhe nga historia aspak e këndshme që njollosi edhe emrin e sulmuesit të Realit, Benzema, të cilit i kushtoi edhe përjashtimin nga përfaqësuesja e Francës. Mesfushori i Lyonit, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Nansin siç duket edhe në foto, kum topi

Vazhdoni leximin →

Depay, lamtumirë Murinjo, sa më larg..

Anësori i Manchester Unitedit, Memphis Depay, ka arritur marrëveshje me Lyonin dhe sa i përket kërkesave personale gjithçka ka përfunduar, por transferimi në Ligue 1 ende është larg të ndodhë, shkruan L’Equipe. 22 vjeçari i ka thënë ‘PO’ transferimit në Francë, por Manchester United nuk është i kënaqur me ofertën e Lyon dhe pret që

Vazhdoni leximin →

Antuan Grizman, lojtari francez i vitit për “Frans Futbollin”!

Pasi “i dha” Topin e Artë Kristiano Ronaldos, “Frans Futbolli” vazhdon të shpërndajë çmime. Ai i radhës ishte për lojtarin e vitit në Francë, dhe nuk mund të ishte tjetër përveçse Antuan Grizman. Sulmuesi i Atletikos së Madridit, udhëhoqi kombëtaren e “gjelave” deri në finalen e Europianit në Paris, pasi shënoi dy gola ndaj Gjermanisë,

Vazhdoni leximin →

Bosi i Monakos projekton fundin e ..PSG-së

Në një interviste në Parisien, bosi i Monakos, Dimitri Rubolovlev,  i cili bën përshtypje kur flet në media, ka dhënë një panoramë të evolucionit të klubit. “ Sigurisht mund të flasim për sukses” – ai referohet momentit aktual te klubit të tij dhe shpreson se një ditë do të kthehet në majë. Pse të mos

Vazhdoni leximin →

A mund të fitohet Championsi ..nga Kulla Ejfel

“Ajo që më ka bezdisur më shumë janë reagimet e komentatorëve të televizioneve dhe radiove në Francë, jo reagimi i klubit, jo reagimi i trajnerit. Marko meriton më shumë respekt.” Kjo ka qenë deklarata e agjentit të Verratit, Donato Di Kampli, i cili është pyetur rreth grindjes së mesfushorit me trajnerin Emeri. “A mund të

Vazhdoni leximin →