Benzema akuzohet nga Ministri i Brendshëm i Francës

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin ka akuzuar Karim Benzemën për lidhje me grupin Vëllazëria Myslimane, që në vende si Franca, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Rusia apo Egjipti konsiderohet një organizatë terroriste. Darmanin nuk ka qenë shumë i qartë në argumentin e tij kundër lojtarit pasi ai nuk ka ofruar asnjë provë dhe

Vazhdoni leximin →

Francë, djali i zë vendin babait në stolin e PSG

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit parizien bëhet me dije se për të siguruar vazhdimësinë e projektit sportiv të realizuar në verën e vitit 2022, i gjithë stafi teknik është mbajtur dhe do të vazhdojë misionin me

Vazhdoni leximin →

Francë, futbollisti 22-vjeçar vritet në Marsejë!

Ëndrrat i kishte të mëdha, por nuk iu shmang dot së kaluarës. Një futbollisti 22-vjeçar humbi jetën në Marsejë pasi u qëllua me plumba, duke ndërprerë në mes jetën dhe karrierën. Adel Santana Mendi, lojtar i ekipit amator me emrin Obanje, u shua ndërsa ndodhej në lagjen numër 14 të qytetit jugor të Francës, një

Vazhdoni leximin →