Ançeloti merr dy goditje nga Barcelona e Ksavit

Tekniku italian nuk kishte humbur asnjë finale që nga 2010-ta, të paktën kështu thonë statistikat. Pra, kanë kaluar 12 vjet me suksese në ndeshjet fundore, por ja papritur që doli Barcelona e Ksavi Hernandezit për t’ia shkaktuar një disfatë të tillë, një trajneri që ka fituar 4 Champions në stol, përveçse dy në fushë si

Vazhdoni leximin →

Benzema e pret shkurt: Nuk jam i interesuar!

Trajneri Deshamp e kishte anashkaluar pyetjen për rikthimin e tij, ndërsa sulmuesi duket se po i përgjigjet me të njëjtën monedhë. Karim Benzema ndodhet në Madrid, në ekipin e Realit, ndërsa diskutohet shumë nëse ai mund të kthehet për në finale të Kupës së Botës, meqë Franca ka probleme shëndetësore. Gjithsesi, ylli 34-vjeçar botoi një

Vazhdoni leximin →

Luiza Gega vazhdon “ritualin”, synon medaljen e artë europiane dhe rekordin kombëtar!

Pretendimet këtë herë janë për të prekur qiellin. Luiza Gega e hodhi hapin e parë shumë premtues drejt realizimit të ëndrrës për t’u shpallur më në fund kampione e Europës. Triumfoi bindshëm në gjysmëfinalen e garës së saj të preferuar, 3000 metrave me pengesa në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Mynih të Gjermanisë, duke

Vazhdoni leximin →