Xhaka: Arritja në finale, e pabesueshme

Leverkusen në finale të Europa League, e pret Atalanta. Skuadra gjermane, edhe njëherë tregoi se është e pathyeshme. Kur dukej se humbja ishte e pashmangshme, bëri atë që dukej e pamundur, aq më tepër përballë një skuadre si Roma, duke vendosur barazpeshën 2-2. Një nga pikat më të rëndësishme të skuadrës kampione të Gjermanisë është

Vazhdoni leximin →

Kupa e FSHB-së, Tirana dhe Besëlidhja përsërisin finalen e titullit

Kupa e Federatës Shqiptare të Basketbollit propozon në finale një tjetër Tirana-Besëlidhja. Pak muaj pasi bardheblutë fituan titullin në dëm të lezhjanëve, në Durrës të premten do të luhet për trofeun e parë të sezonit. Lezhjanët u treguan të papërmbajtshëm në gjysmëfinale ndaj Partizanit, duke i shkatërruar “demat” me rezultat treshifror 108-66. Në sfidën tjetër,

Vazhdoni leximin →

Medvedev prish “planet e finales”, s’ka  Alkaraz – Xhokoviç

Kur Novak Xhokoviç po festonte  trofeun e Cincinatit, disa fjalë ia dedikoi “fëmijës mrekulli” të tenisit, Karlos Alakarazit: “ Do të doja të përballeshim prapë në finalen e US-Open..”. Fjalët e kampionit të hekurt,  paskan”bezidisur”  tenistin rus Danil Medved, i cili konsiderohet se i “keqi” i turneut. Apo kur kujton që pak vite më parë, 

Vazhdoni leximin →

Xhokoviç shqyhen fanelën, imiton legjendarin Hulk Hogan!

Nuk është parë një skenë e tillë nga një superkampion që është tejmbushur me trofe! Novak Xhokoviç, pasi mundi me stërmundim të paparë Alkarazin në finalen e Cinacinatit, ka shqyer fanellën.  Pse zgjodhi pikërisht këtë akt çlirues kampion serb?  Nuk ka dyshim se ishte një imitim nga festimet e legjendës amerikane të keçit Hulk Hogan…

Vazhdoni leximin →

Talenti i boksit “kuqezi”, Ahmed Koçi kap finalen e Evropianit U-16

Sporti shqiptar arrin një tjetër sukses të madh  Boksieri Ahmed Koçi u kualifikua për në finalen e Kampionatit Europian U16 duke qenë pretendent për triumfin maksimal në kontinent, në finalen e madhe të 30 korrikut. Sportisti kuqezi fitoi me meritë gjysmëfinalen ndaj rivalit Tarik Kunovac nga Bosnjë-Hercegovina dhe siguroi të paktën medaljen e argjentit në

Vazhdoni leximin →