Medvedev prish “planet e finales”, s’ka  Alkaraz – Xhokoviç

Kur Novak Xhokoviç po festonte  trofeun e Cincinatit, disa fjalë ia dedikoi “fëmijës mrekulli” të tenisit, Karlos Alakarazit: “ Do të doja të përballeshim prapë në finalen e US-Open..”. Fjalët e kampionit të hekurt,  paskan”bezidisur”  tenistin rus Danil Medved, i cili konsiderohet se i “keqi” i turneut. Apo kur kujton që pak vite më parë,  ishte Danili ai që ndrëpreu ëndërrën e madhe të Xhokoviçit, që e bëri të qante kampionin e madh,  për të fituar  Grande Slam te karieres!

Medvedev, në konferencën e shtypit me gazetarët në Nju Jork,  i ka zgjedhur me kujdes fjalët: “ Unë e adhuroj US Open dhe mezi pres të luajë këtë turne. Jam enruziast për këtë në prag të turnout.  Të gjithë thonë se Alkaraz dhe Xhokoviç do të dalin në finale, por qëllimi im është që të mosm i lejojë të jenë bashkë në finale..”

Sfidanti.al