Djokovic tha Po: Do të jetë në Cincinnati dhe US Open

Novak Djokovic do të udhëtojë për në SHBA për të marrë pjesë në turneun Masters të Cincinnatit dhe US Open. Vetë numri 1 i renditjes botërore e konfirmoi këtë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. ‘Jam i nderuar që të konfirmoj pjesëmarrjen time në turneun e Cincinnatit dhe US Open-shkruante Djokovic-nuk ishte  një vendim i

Vazhdoni leximin →

Tenis, në qershor merret vendimi për US Open

Turneu i US Open konfirmohet për t’u zhvilluar nga 24 gushti në 13 shtator  në Flushing Meadoës në Neë York. Ky është skenari i konfiguruar paraprakisht nga Federata Amerikane e Tenisit, USTA që u bë i ditur edhe në një komunikatë për shtyp në faqen e internetit të turneut ‘Plani ynë është që të zhvillojmë

Vazhdoni leximin →

Tenis, ideja e Becker: US Open duhet të anulohet

Boris Becker, ish tenist fitues e i 6 titujve Grand Slam mendon se US Open nuk duhet të zhvillohet për shkak të pandemisë coronavirus. ‘New York është praktikisht qyteti më i goditur nga virusi përpara disa javësh-tha Becker, fitues në Flushing Meadows në 1989,  për Laureus.com-nuk mendoj se do të ishte dicka e mencur organizimi

Vazhdoni leximin →