Embijd: Nuk mund t’ia dal vetëm unë dhe Hardeni

Eliminimi i Filadelfias në plej ofin e NBA-së ka sjellë një tronditje të madhe tek “Siksersat”. Zhoel Embijd e përjetoi në mënyrën më të keqe fitoren e çmimit si Lojtari më i mirë i Sezonit të Rregullt, duke qenë poshtë nivelit normal, e padyshim poshtë nivelit të rivalit kryesor, Nikola Jokiç. Boston Sëlltiksat shkuan në

Vazhdoni leximin →

Nuk bën punë Embijdi, Bostoni mund thellë Filadelfian

Miqtë do të luajnë ndeshjen e radhës në fushën e tyre dhe e kanë një epërsi pasi kanë arritur një fitore “në rrugë”. Filadelfia mbetet me shanse të mira për të shkuar në finalen e Konferencës Lindore, ndonëse disfata në fushën e Bostonit këtë herë ishte e thellë. Edhe pse u kthye Zhoel Embijd, sërish

Vazhdoni leximin →

Filadelfia fiton, por Harden nuk është ndër më të mirët!

Skuadra e kryeqytetit të parë të shtetit ka hedhur një tjetër hap përpara. Drejt kualifikimit për në raundin tjetër shkon e sigurt edhe Filadelfia, bashkë me ekipe të tjerë, por suksesi ndaj Bruklinit ishte disi i panatyrshëm.  “Siksersat” vërtet mundën sërish njujorkezët, duke çuar në 2-0 rezultatin e përgjithshëm, por Xhejms Harden nuk ishte ndër

Vazhdoni leximin →

NBA, fitojnë Miluoki, Lejkërs dhe Filadelfia!

Dy ndeshje të mëdha dhe shumë spektakël në Konferencën e Lindjes në NBA. Filadelfia mundi Boston me vetëm dy pikë diferencë në një sfidë të luftuar deri në sekondën e fundit dhe të mbyllur me rezultatin 103-101. Zhoel Embid meritoi titullin “MVP” të mbrëmjes, duke shënuar 52 pikë dhe kapir 13 topa në tabelë për

Vazhdoni leximin →

NBA, më në fund një humbje për Miluokin, e mund Filadelfia!

Është mbyllur pas 16 fitoreve radhazi seria rekord e Miluokit në këtë sezon të rregullt të NBA. Baks u mundën nga Filadelfia me rezultatin 130-133 në ndeshjen më emocionuese të mbrëmjes së fundit në basketbollin amerikan. Për kryesuesit e Konferencës së Lindjes nuk mjaftoi një tjetër paraqitje e shkëlqyer e Janis Atentokoumpo, me grekun që

Vazhdoni leximin →