Championship, Wigan shpall falimentimin

Wigan Athletic  shpall falimentimin. Klubi i Championship  është i pari në futbollin anglez që merr një vendim të tillë që nga nisja e krizës së coronavirusit. Tashmë klubi është nën administrimin e Paul Stanley, Gerald Krasner dhe Dean Watson të cilët do të tentojnë të shpëtojnë ekonominë e Wigan që rrezikon të marrë një sanksion

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Force India ne shitje per shkak falimentimi

Kronike e nje situate te paralajmeruar; titujt e romanit te famshem Gabriel Garsia Markez pershtatet ne cdo lloje situate ne boten sportive. Kete radhe gjithcka lidhet me Formula 1 e me konkretisht me Force Indian. Kjo skuderi ka dale ne shitje per shkak falimentimi dhe Gjykata e Londres ka percaktuar edhe nje administrator te saj,

Vazhdoni leximin →

Mbas 105 vitesh ekzistence, Modena kalon në histori!

Edhe një klub tjetër italian kaloi në histori. Modena, dikur pjesëtare e Serisë A, shpalli falimentimin e saj, duke rrumbullakosur 105 vitet të ekzistencës së saj. Të dielën, futbollistët e Modenës nuk shkuan që të ndesheshin me ekipin Santakanxhelo në kuadrin e Serisë C dhe, duke qenë se ky ekip nuk u paraqit në fushë,

Vazhdoni leximin →

E besoni dot, Boris Bekeri para falimentimit të plotë!

Legjenda e tenisit botëror, gjermani Bors Beker, muajin e kaluar, për shkak të investimeve të këqia në kompanitë e naftës në Nigeri, humbi 100 milionë euro. Sipas medias gjermane, ky dështim i solli Bekerit edhe një borxh të ri prej 35 milionë eurosh. “Bekeri më ofroi që të më shiste disa prona të patundshme dhe

Vazhdoni leximin →