Embijd: Nuk mund t’ia dal vetëm unë dhe Hardeni

Eliminimi i Filadelfias në plej ofin e NBA-së ka sjellë një tronditje të madhe tek “Siksersat”. Zhoel Embijd e përjetoi në mënyrën më të keqe fitoren e çmimit si Lojtari më i mirë i Sezonit të Rregullt, duke qenë poshtë nivelit normal, e padyshim poshtë nivelit të rivalit kryesor, Nikola Jokiç. Boston Sëlltiksat shkuan në

Vazhdoni leximin →

Rekordi i Tatëmit ndihmoi Bostonin të eliminonte Filadelfian

Nuk e ka pasur të lehtë në këto ndeshje, por gjithsesi erdhi momenti që shpërtheu. Xhejzën Tatëm ishte heroi kryesor për Boston Sëlltiksat që mposhtën 112-88 Filadelfian në ndeshjen e shtatë dhe përcaktuese gjysmëfinale të Konferencës Lindore në NBA. Tatëm shënoi 51 pikë, duke u bërë lojtari me më shumë pikë në një ndeshje të

Vazhdoni leximin →

Filadelfia fiton edhe kur Zhoel Embijdi nuk shkëlqen

Qendra e mrekullueshme nga Kameruni nuk bëri dot shumë këtë herë, vetëm 14 pikë, ndonëse shtoi 10 topa në tabela. Nuk është se ishte pak në fushë Zhoel Embijd, plot 37 minuta e 38 sekonda, por nuk ishte mbrëmja e tij, edhe pse kjo nuk i prishi punë Filadelfias. Siksersat fituan 102-97 në fushën e

Vazhdoni leximin →

Filadelfia fiton, por Harden nuk është ndër më të mirët!

Skuadra e kryeqytetit të parë të shtetit ka hedhur një tjetër hap përpara. Drejt kualifikimit për në raundin tjetër shkon e sigurt edhe Filadelfia, bashkë me ekipe të tjerë, por suksesi ndaj Bruklinit ishte disi i panatyrshëm.  “Siksersat” vërtet mundën sërish njujorkezët, duke çuar në 2-0 rezultatin e përgjithshëm, por Xhejms Harden nuk ishte ndër

Vazhdoni leximin →