Coronavirus, Eto’o e Drogba tërbohen: Nuk jemi kavje

Didier Drogba dhe Samuel Eto’o kundërshtojnë me forcë propozimin e fundit për eksperimentimin e një vaksine kundër koronavirusit në Afrikë. Propozimi u bë nga televizioni francez LCI dhe dy legjendat e futbollit afrikan nuk e fshehën zemërimin e tyre Shumë futbollistë postuan në rrjetet e tyre sociale një video të mjekëve dhe deklaratat në kufijtë

Vazhdoni leximin →

Drogba var këpucët në gozhdë; zyrtarizon tërheqjen nga futbolli

Didier Drogba var këpucët në gozhdë. Ish sulmuesi i chelseat dhe Bregut të Fildishtë konfirmoi tërheqjen përfundimtare nga futbolli i luajtur nëpërmjet një postimi në rrjetin social Tëitter pas mbylljes së sezonit me Phoenix rising në United Soccer League(Divizioni i Dytë i Kampionatit amerikan) ‘Dua të falenderoj të gjithë lojtarët, trajnerët, skuadrat dhe tifozët që

Vazhdoni leximin →