Didi Haman parashikon “përsëri” që Dortmundi ia merr Bajernit titullin!

E bëri edhe vjet këtë “ritual” dhe kuptohet që doli i gabuar. Nuk është e lehtë të bësh parashikim kundër Bajernit në Bundesligë dhe Ditmar Hamani padyshim duhet lavdëruar të paktën për guximin. Ish-mesfushori i Bajernit dhe i Liverpulit ndoshta dëshiron të jetë snob apo “kundërpedal” dhe përsëri deklaron se “Dortmundi do të daë këtë

Vazhdoni leximin →

Përderisa Adejemi shkon tek Dortmundi, po Vrioni ku duhet të shkojë?!

Golshënuesi më i mirë i Bundesligës austriake cilësohet një pasardhës i vërtetë i Erling Halandit. Borusia e Dortmundit bëri pikërisht këtë gjë, duke zëvendësuar gjigandin norvegjez me sulmuesin e Salcburgut, Karim Adejemi. Të dy kanë bërë të njëjtën rrugë, Salcburg-Dortmund, ndonëse Halandi tani është i Mançester Sitit. Sulmuesi gjerman është i pari në renditjen e

Vazhdoni leximin →

Sanço jashtë Anglisë, sa ndryshe ishte në Dortmund!

Mançester Junajtidi e mori për një shifër tepër të lartë dhe vlerësimi i kartonit të tij ishte 130 milionë euro. Xhejdën Sanço ishte (dhe mbetet) një nga talentet më të rëndësishëm të futbollit europian, por lënia e tij jashtë kombëtares së Anglisë (ashtu si edhe Markus Rashfordi) ishte rrjedhoja logjike e asaj që po i

Vazhdoni leximin →