Cili është shqiptari misterioz i ndjerë, Ari, të cilit iu dedikua një gol në Arabinë Saudite!

Ishin minutat e fundit të një ndeshjeje në Lindjen e Mesme. Një sulmues afrikan nga Mali, me emrin Musa Marega, shënoi golin e barazimit për ekipin udhëtues, Al Hilal, në fushën e Al Tauonit, dhe pastaj bëri një festim të veçantë. Futbollisti 30-vjeçar bëri shenjën e shqiponjës dhe tha disa fjalë ndërsa kaloi përpara kamerave

Vazhdoni leximin →

Atletico Madrid, Diego Costa i dedikon golin futbollistes Virginia: E pabesueshme, nuk kam fjalë.

Pas golit të barazimit të shënuar në ndeshjen me Athletic Bilbao, sulmuesi i Atletico Madrid tregoi fanelën e skuadrës së Simeones me numrin 14 dhe me emrin Virginia; dedikimi është për lojtaren e skuadrës së femrave të Atletico Madrid, Virginia Torrecilla që në fund të muajit maj iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale për tumor në

Vazhdoni leximin →

PSG kampion, dedikim i Al-Khelaifit: Për personelin mjekësor dhe të gjithë heronjtë e cdo dite

Paris Saint Germain është zyrtarisht kampion i Francës për sezonin 2019/2020, një titull atipik për shkak të situatës së krijuar nga coronavirusi që detyroi autoriteter franceze të mbyllin përpara kohe kampionatin e futbollit të Ligue 1. Me kërë rast presidenti i klubit parizien, Nasser Al Khelaifi vendosi t’ia dedikojë këtë titull të gjithë personelit mjekësor

Vazhdoni leximin →