Vetëm portofoli i holandezit De Bur nuk qan…

Përfundoi si mos më keq aventura për trajnerin De Bur tek Interi.  Jo, jo, nuk mundt thuhet “si mos më keq”, ngaqë portofoli i holandezit do të mbushet, në bazë të një kontrate penaliteti, ku klubi do të paguante një gjobë të majme nëse prishet kontrata para fundit të sezonit. Besimi i humbur dhe lodhja

Vazhdoni leximin →

Pioli tek Interi, nuk ka telefonatë për De Biazin

Kjo ishte edhe dita e lamtumirës së Frank De Bur. Më në fund ka ardhur edhe konfirmimi zyrtar, i zgjidhjes së kontratës së klubit të Interit me trajnerin holandez. Tashmë për zëvendësimin, favorit kryesor është Stefano Pioli, i cili ka mbërritur në Milano, por për momentin skuadra i është besuar Stefano Vekit, trajnerit aktual të

Vazhdoni leximin →

Edhe De Bur driblon..pyesni kryesinë e klubit

Tani, është pothuajse e sigurt se Frank De Buri i ka ditët e numëruara tek Interi, pas humbjes tjetër që ai pësoi dhe kryesia e klubit interist po pret kohën e duhur që të njoftojë shkarkimin e trajnerit holandez. Askush nuk beson më se De Buri do të mund të ndryshojë diçka dhe duket se

Vazhdoni leximin →

Sëmundja e Interit? “Doktor” De Bur s’di gjë..

Një gazetar që nuk i bie fjala në toka dhe ndjell besim tek opinioni për ato që thotë, ka të drejtën e Zotit të shfaqë gjykimin e tij edhe kur flitet për një “pacient” si Interi. Mario Skoncerti, gazetari i mirënjohur për analizat detajuara në futbollin Italian, në emisionin “Domenica Sportiva” ka mbështetur idenë e

Vazhdoni leximin →