Kritikat e Vlada Sedan ndaj Guardiolës? Zinchenko i detyruar të kërkojë ndjesë gjatë dasmës

Zinchenko detyrohet të dalë me një deklaratë ditën e tij të dasmës duke pranuar se bashkëshortja e tij Vlada Sedan gaboi teksa kritikoi taktikën e Pep Guardiolës. Gjithcka nisi nga fakti se Vlada nuk është vetëm një WAG, por edhe një gazetare sportive që komenton ndeshjet e futbollit. Pas eliminimit të Manchester City në Ligën

Vazhdoni leximin →

Virusi! As Danimarka liberale nuk e ndihmon dot dasmën e Poulsenit!

Dita e shumëpritur po vinte dhe ai e kishte llogaritur gjithçka deri në detaj. Jusuf Poulsen, futbollisti danez me origjinë të përzier danezo-tanzaniane, do të bënte dasmën këtë verë, por epidemia e koronavirusit i prishi punë edhe atij. Sulmuesi 25-vjeçar, që luan për Lajpcigun në Bundesligë, i propozoi të dashurës së tij, Maries (foto), korrikun

Vazhdoni leximin →

Fundjavë dasmash në sport; martohet edhe Karolin Vozniacki

E shtuna nuk ishte ditë dasme vetëm për Serhio Ramos e Pilar Rubion. Bota sportive në të vërtetë shënoi një tjetër event martesor; atë mes tenistes Karolin Vozniacki dhe basketbollistit të NBA, David Lee. Ceremonia e martesës së danezes me amerikanin u zhvillua në rajonin e Toskanës në Itali dhe të ftuar në të ishin

Vazhdoni leximin →