Fundjavë dasmash në sport; martohet edhe Karolin Vozniacki

E shtuna nuk ishte ditë dasme vetëm për Serhio Ramos e Pilar Rubion. Bota sportive në të vërtetë shënoi një tjetër event martesor; atë mes tenistes Karolin Vozniacki dhe basketbollistit të NBA, David Lee. Ceremonia e martesës së danezes me amerikanin u zhvillua në rajonin e Toskanës në Itali dhe të ftuar në të ishin

Vazhdoni leximin →

Lot të sigurt për Anglinë, por a do të qajë Kejni në dasëm?!

Harri Kejn është idhulli i tifozëve të Anglisë dhe kapiteni i kombëtares, por edhe njeriu i përzgjedhur i së fejuarës, Kejt Gudlend. Sulmuesi i Totenhemit ishte ylli i radhës i zënë në “vorbullën” e “formulës së shenjtë”, që thotë se “gruan e tradhëtoj, dhe skuadrën nuk e tradhëtoj”. Rasti i Kejnit, për fat të mirë,

Vazhdoni leximin →

Ju prezantojme Silvia Di Vinçencon, Znj.Politano

Mateo Politano i ka dhene fund beqarise. Futbollisti i Sasuolos kete te shtune iu drejtua altarit per te lidhur kurore me te fejuaren e tin historike, mjeken bukuroshe Silvia Di Vinçenco me te cilin ai eshte i lidhur prej 7 vitesh. Por kjo me Silvian nuk do te jete martesa e vetme e Politanos. Epo,

Vazhdoni leximin →

Cesk Fabregas e Daniela Seman, nje dasme surprize

Martesa mes Cesk Fabregas dhe Daniela Seman pritej, por jo ne kete moment. Mesfushori spanjoll i Çelsit dhe modelja libaneze ne menyre te papritur lidhen kurore  te henen. Cifti kishte shpallur fejesen ne muajin dhjetor dhe mendohej se dasma do te behej gjate muajve te veres, por ne fund ata i dribluan te gjithe duke

Vazhdoni leximin →

Serena Uilliams në altar, në një ceremoni përrallore

Serena Uilliams tashmë mund të quhet fare mirë edhe Zj.Ohanian. Ish numri 1 i renditjes botërore në tenis zyrtarizoi lidhjen e saj me të fejuarin Alexis Ohanian me të cilin ka e dhe vajzën Alexis Jr të lindur përpara disa javësh dhe tashmë në dritë kanë dalë disa detaje të kësaj dasme që ka kushtuar

Vazhdoni leximin →