Chelsea-Conte mbyllet në ‘barazim; fond 285 mln Euro, por pa autonomi të trajnerit në merkato

‘Dueli’  mes Antonio Contes dhe Roman Abramovich mund të thuhet se është mbyllur me një ‘barazim’. Sipas të përditshmes ‘Daily Mail’, Blutë e Londrës nuk kanë ndërmend t’i japin autonominë në merkato trajnerit Italian, por për të evituar carjen përfundimtare në raportet  me Conten, klubi londinez ka vendosur që të akordojë 285 milionë Euro për

Vazhdoni leximin →

Antonio Conte rikonfirmon: Respektoj kontratën me Chelsean, por projektojmë të ardhmen

Antonio Conte konfirmoi përfundimisht atë që imagjinohej prej kohësh; qëndrimin e tij te Chelsea. Në një intervistë për të përditshmen italiane ‘Corriere Della Sera’, tekniku i Bluve të Londrës deklaroi se synimi i tij është që të respektojë kontratën me kampionët e saposhpallur të Anglisë. ‘Te Chelsea po planifikojmë të ardhmen-tha Conte-baza ekziston, pasi kemi

Vazhdoni leximin →