Antonio Conte është trajneri i ri i Napolit!

Tanimë nuk ka dyshime, Antonio Conte është zyrtarisht trajneri i ri i Napolit. Pas shumë kohëve negociata, presidenti Aurelio De Laurentiis ia doli të bindë teknikun leçez që të firmosë me klubin jugor një kontratë trevjeçare me një pagë prej gjashtë milionë euro në sezon plus bonuset në varësi të rezultateve. Sakaq, Contes i është

Vazhdoni leximin →

Napoli ndryshon strategji për trajnerin

Orë vendimtare për të ardhmen e pankinës së Napolit. Pas konfirmimit të Gasperinit tek Atalanta, presidenti i Napolit ka përshpejtuar ofensivën për Antonio Konten: palët kanë riaktivizuar kontaktet, është bërë përparim dhe ka dëshirë për të mbyllur marrëveshjen me sukses. Pëlqimi i projektit nga Conte mbetet i lartë, ashtu si edhe synimi i drejtorit sportiv,

Vazhdoni leximin →

Moggi zbulon të ardhmen e Contes

E ardhmja e Antonio Contes është një nga dilemat më të mëdha në Itali. Juventus, Milan, por edhe Napoli synojnë që sezonin e ardhshëm të bashkëpunojnë me trajnerin nga Lecce. Mirëpo, në “Pole-Position”, duket Napoli. Të paktën këtë e konfirmon ish-drejtori i Juventus, Luciano Moggi. Ky i fundit, theksoi se ka komunikuar me njerëz pranë

Vazhdoni leximin →

Shenjat që adresojnë Conten te Milani

Antonio Conte te Milani? Për një pjesë të tifozerisë është emri që i nevojitet në këto momente ekipit kuqezi edhe pse Stefano Pioli arriti ta kualifikonte skuadrën sërish në Champions League. Gjithsesi, mediat me humor kanë zbuluar disa nga shenjat interesante që e adresojnë ish-juventinin në Milano në anën kuqezi dhe sipas tyre, një prej

Vazhdoni leximin →

Conte gati të rikthehet

Pas një pushimi të gjatë që kur u largua nga Tottenham, Antonio Conte ka vendosur t’i rikthehet punës, madje në Itali, dhe me synimin për të mos patur si prioritet pagën, pasi më e rëndësishme për të është që të rikthehet të fitojë duke rigjetur adrenalinën. E duan Napoli dhe Milan, me De Laurentiis dhe

Vazhdoni leximin →

Borriello: Me Conten villnim në stërvitje

Futbolli italian ka nxjerrë në vitrinë disa nga trajnerët më origjinalë të historisë ku një prej tyre është padyshim edhe Antonio Conte. I dalluar për metodat e tij të cilësuara britale nga lojtarët, Conte i shtrydh deri në pikën e fundit të gjithë elementët që ka në dispoziocion gjatë punës në një klub dhe për

Vazhdoni leximin →