Borriello: Me Conten villnim në stërvitje

Futbolli italian ka nxjerrë në vitrinë disa nga trajnerët më origjinalë të historisë ku një prej tyre është padyshim edhe Antonio Conte. I dalluar për metodat e tij të cilësuara britale nga lojtarët, Conte i shtrydh deri në pikën e fundit të gjithë elementët që ka në dispoziocion gjatë punës në një klub dhe për

Vazhdoni leximin →

Conte gati për t’u rikthyer

Antonio Conte është në “bokse” prej periudhës kur u largua nga Tottenham. Italiani vendosi t’i dedikonte më shumë kohë familjes, por tashmë është gati të rikthehet në pankinë. Emri i tij është lakuar së fundmi te Napoli dhe më parë te Roma. Conte nuk e fsheh admirimin për dy qytetet e sipërpërmendura dhe thekson se

Vazhdoni leximin →

Conte nuk pranon Napolin

Napoli mund të vazhdojë me Rudia Garcia pasi Antonio Conte ka refuzuar ofertën e presidentit të Napolit, Aurelio de Laurentiis. Mediat italiane bëjnë të ditur se tekniku aktual i papunë nuk ka pranuar të ulet në stolin e Kampionëve. Shkaku kryesor është vendimi i marrë nga Conte më parë për të finalizuar një vit të

Vazhdoni leximin →

Inter, Eriksen pranon: Largimi i Contes, surprizë e madhe.

E kishte thënë Skriniar, e konfirmon Christian Eriksen: ‘Lamtumira e Contes ishte një suprizë e madhe-tha danezi-në mënyrë të papritur u largua, ashtu sit ë gjithë të tjerët, m’u duk absurd. Ishte e papritur, edhe sepse sapo kishim fituar titullin kampion’. Eriksen foli nga grumbullimi me Danimarkën teksa përmendi edhe të ardhmen e tij ‘Nuk

Vazhdoni leximin →