Championsi, misioni i vështirë i Barcelonës së Ksavit

Me shumë mungesa nga dëmtimet, me shumë lojtarë me mendje të ngritur, me të tjerë të shqetësuar, me disa të rinj dhe me një formacion që do kohë të stabilizohet edhe duke mos u ndryshuar çdo javë. Në këto kushte po punon Ksavi Hernandez tek Barcelona, dhe ndonëse ekipi po ngjitet drejt zonës Champions, barazimi

Vazhdoni leximin →

Championsi, kualifikohen Liverpuli dhe Ajaksi

Në “Anfild” dhe në “Signal Iduna Park” pati festë, por ishin në kahe të kundërta. Ndërsa në Angli u gëzuan vendasit e Liverpulit për kualifikimin në raundin e dytë të Championsit dy ndeshje para përfundimit të ndeshjeve në grup, në Dortmund këtë e bënë holandezët e Ajaksit. Të besuarit e trajnerit Jurgen Klop shkëlqyen dhe

Vazhdoni leximin →

Evra tallet me Man. Sitin: Emri i tyre ende jo në trofeun e Championsit

Iu desh të përdorte fotoshopin për të dhënë mesazhin, ndërsa në fotomontazh u bë bashkë me legjendën Sër Bobi Çarlton. Ish-mbrojtësi i Mançester Junajtidit, Patris Evra, nuk ngurroi të thumbonte Mançester Sitin për paaftësinë për të fituar Championsin. Menjëherë pas finales së humbur nga ekipi i Guardiolës ndaj Çelsit, ish-mbrojtësi francez postoi një fotomontazh në

Vazhdoni leximin →