Briken Calja dhe Erkand Qerimaj me objektiv Paris 2024

Peshëngritja shqiptare bëhet gati për të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Katarit, që është i vlefshëm për kualifikueset e Lojërave Olimpike të Parisit më 2024. Briken Calja dhe Erkand Qerimaj, të dy në peshën deri në 81 kilogram, do të konkurrojnë në Doha të shtunën me mundësinë e tyre për të marrë normën

Vazhdoni leximin →

Shqipëria ëndërron sërish titull europian, Calja e Qerimaj synojnë medalje në shtangë!

Oreksi vjen duke ngrënë dhe Shqipëria pret sërish sukses. Dy peshëngritës me emër të madh si Briken Calja dhe Erkand Qerimaj do të konkurrojnë sot në Kampionatin Europian që zhvillohet në Tiranë, ndërsa kategoria e tyre është deri në 73 kg. Në orën 20:00 në Sallën Olimpike “Feti Borova” do të nisë konkurrimi në baterinë

Vazhdoni leximin →

Më në fund po i marrim me të mirë, para “me thasë” për Caljen e Qerimajn!

Këtë herë besohet se do të mbeten të kënaqur. Peshëngritësit më të mirë shqiptarë, Briken Calja dhe Erkand Qerimaj, do të përfitojnë një shumë të madhe financiare pas suksesit të tyre në Kampionatin Botëror të zhvilluar pak ditë më parë në Uzbekistan. Për Caljen, nënkampion i botës në dygarësh, ky shpërblim mund të arrijë afërsisht

Vazhdoni leximin →