Tom Bredi tërhiqet “prej vërteti” nga futbolli!

“Mirëmëngjes djem, po i bie drejt. Unë po e lë përfundimisht sportin”. Këto ishin fjalët e Tom Bredit, lojtarit më të madh të futbollit amerikan për të gjitha kohët. Lajmërimin ai e bëri me një video 52 sekondëshe në rrjetet sociale, ndërsa ky vendim vjen vetëm disa muaj pasi ai lajmëroi tërheqjen dhe pastaj u

Vazhdoni leximin →

Legjenda Bredi nuk fsheh asgjë kur flet për Murinjon

“Fuqimisht nuk e pëlqej atë njeri dhe do të isha i lumtur nëse do të dështonte tek Man. Junajtidi”. Këto fjalë të furishme dhe krenare, aspak të modës së sotme “politikisht korrekt” i thotë një legjendë e futbollit si Lajëm Bredi (Liam Brady), dhe i thotë kundër Zhoze Murinjos. Ish-mesfushori i Irlandës, i Arsenalit, Juventusit,

Vazhdoni leximin →