Leao do të veshë fanelën me numrin 10 të Milanit

Ka vite që kjo bluzë nuk ka shkëlqyer si dikur. Në të kaluarën, numri 10 tek Milani ishte një emër i madh si Gulit, Saviçeviç, Boban, Rui Kosta, Zedorf, por së fundmi nuk ka qenë kështu. Në klubin kuqezi shpresojnë që me Rafael Leaon gjërat të ndryshojnë dhe ylli portugez t’i janë kësaj fanele vendin

Vazhdoni leximin →

Egan Bernal fiton Xhiron e Italisë dhe 320 000 euro!

Kolumbiani e mbylli garën e madhe çiklistike të Apenineve në vendin e parë, dhe kjo për herë nistore në karrierë. Egan Bernal është kampioni i Xhiros së Italisë, konkurrimit të dytë më të shkëlqyer të dyrrotakes në botë pas Turit të Francës. Çiklisti i fortë që vjen nga Andet la pas rivalët si italianin Damiano

Vazhdoni leximin →

F1, FIA ‘fal’ bluzën e Hamilton kundër policisë amerikane

‘Nuk do të braktis luftën kundër padrejtësive dhe diskriminimeve racial-siguroi Lewis Hamilton dhe e gjithë kjo në një kohë kur FIA vendosi që të mos hapë hetime për bluzën që kampioni i botës veshi në podiumin e garës së Mugellos. Në Bluzën e Hamilton shkruhej: ‘Arrestoni policët që vranë Brenna Taylor’. Ishte një zëdhënës i

Vazhdoni leximin →

Elif Elmasi vesh më në fund bluzën e Napolit

Futbollisti i ri i talentuar 19-vjeçar, Elif Elmas, pjesëtar i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, karrierën e tij do ta vazhdojë te Napoli, ndërkohë që pritet që ai shumë shpejt të bëjë prezantimin e tij në qytetin në rrëzë të Vezuvit. Napoli do t’i paguajë Fenerbahçes, me të cilën ka luajtur deri tani ky futbollist

Vazhdoni leximin →

Askush tek Argjentina nuk guxon ta veshë bluzën me nr.10 te Mesit

Të gjithë pjesëtarët e përfaqësueses së Argkentinës refuzuan që ta veshin bluzën me nr.10 gjatë ndeshjeve miqësore me Guatemalën dhe Kolumbinë. Këtë gjë ata e bëjnë për të nderuar futbollistin më të mirë argjentinas që luan me Barcelonën, Lionel Mesi, që, mbas aventurës së dështuar në kampionatin botëror të Rusisë, ka deklaruar se është tërhequr

Vazhdoni leximin →