Arsenal, pronarët janë kontestuar, themeluesi i Spotify dëshiron blerjen e klubit

Miliarderi suedez Daniel Ek është gati që të bëjë një ofertë publike për blerjen e Arsenalit me ndihmën e 3 legjendave të Topcinjve; Thierry Henry, Dennis Bergkamp dhe Patrick Vieira. Sipas asaj që publikon Sky Sports UK, bashkëthemeluesi i platformës streaming të muzikës, Spotify  iu kërkoi këtyre 3legjendave ta ndihmojnë për blerjen e klubit nga

Vazhdoni leximin →

Sevilla, zyrtarizohet blerja e Susos nga Milani

Sevilla siguroi kualifikimin ne Ligen e Kampioneve sezonin e ardhshem dhe si rrjedhoje blen perfundimisht edhe kartonin e Susos. Tani erdhi edhe zyrtarizimi i kesaj levizjeje te bere nga skuadra andaluziane qe konfirmoi nenshkrimin e kontrates me futbollistin deri ne vitin 2025. Eshte ky nje lajm i mire per kuqezinjte qe do te shtojne te

Vazhdoni leximin →

Bizneset angleze kundër shitjes së Newcastle te sauditët: Fyerje për Mbretërinë e Bashkuar

Biznesi në Britaninë e Madhe  del kundës shitjes së Newcastle te investitorë nga Arabia Saudite. Presidenti i Komitetit të Tregtisë Ndërkombëtare, Angus MacNeil ka dërguar një letër  qeverisë duke i  kërkuar bllokimin e këtij transaksioni për Newcastle deri në përfundimin e hetimeve për pirateri televizive ndaj investitorëve sauditë Në fillim të kësaj jave, Organizata Botërore

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Hollywood; George Clooney I interesuar të blejë Malagën

George Clooney kërkon të shohë përtej Hollywoodit dhe duket se është I interesuar për blerjen e skuadrës së Malagës ku aktivizohen edhe dy futbollistet e Kombëtares shqiptare, Keidi Bare dhe Armando Sadiku. Ai që e konfirmon këtë është Antonio Aguilera, presidenti I Shoqarës së Aksionerëve të Vegjël  teksa  theksoi është një konsorcium amerikan që kërkon

Vazhdoni leximin →