Një shkarkim ëndërr: Biliçi largohet me “trastën plot”

Ish-trajneri i përfaqësueses së Kroacisë dhe pjesëtari i brezit të futbollistëve që fitoi medaljen e bronzit në Botërorin 1998, Sllaven Biliç, u shkarkua mbas vetëm shtatë muajsh si trajner i klubit saudit Al Ihidad, por, megjithatë, ai doli mjaft mirë në planin financiar, sepse siguroi një zhdëmtim financiar që çdokush do ta kishte ëndërr. Biliçi

Vazhdoni leximin →

Biliç: Po te doni art, shkoni në Bolshoi teatër, këtu kemi nokaut!

Trajneri kroat, Sllaven Biliç, në një studio sportive, ku komenonte ndeshjen çerekfinale mes Kroacisë dhe Rusisë, u bëri një “dush të ftohtë” dy legjendave angleze që e nenvlerësuan Kroacinë. Kroacia, mbas një ndeshjeje tjetër drithëruese, siguroi vend në gjysmëfinale të Kupës së Botës Rusi-2018, ku, tani, të zgjedhurit e Zllatko Daliçit do të kenë përballë

Vazhdoni leximin →

Biliç nuk harron : Tani, Matiçi duhet të më japë darkën!

Uest Hemi, duke mundur 1-0, në ndeshjen e fundit, Totenhemin, ndoshta, e zgjidhi çështjen e kampionit të Premier Ligës së këtij sezoni, duke ia hapur, kështu, edhe më shumë rrugën Celsit drejt titullit. Trajneri i ekipit të “çekiçëve”, slloveni Sllaven Biliç, zbuloi, me këtë rast, një ofertë interesante që ai kishte marrë nga lojtari i

Vazhdoni leximin →